SUV-y od Hyundai

0
329

SUV-y to coraz popularniejsze samochody. Dzięki temu, że łączą one cechy aut terenowych i osobowych, to sprawdzają się w każdych warunkach. Przemieszczać można się nimi zarówno po miejskich, jak i szutrowych drogach. Bez względu na typ trasy zawsze zapewnią podróżującym wygodę. Wynika to z tego, że SUV-y są bardziej komfortowe niż tradycyjne terenówki. Popularność SUV-ów sprawia, że coraz więcej marek proponuje je w odświeżonym wydaniu. Jedne z ciekawszych miejskich samochodów terenowych proponuje Hyundai. Jakie modele cieszą się największym zainteresowaniem?

Hyundai Santa Fe – nowoczesność i wygoda

Santa Fe to flagowy SUV marki Hyundai.  W 2018 roku została przedstawiona czwarta, najnowsza generacja tego modelu. Zachwyca on swoim designem, ekologicznymi rozwiązaniami i inteligentnymi systemami.  Dzięki temu samochód gwarantuje luksusowy komfort jazdy. Więcej miejsca do siedzenia i na nogi, a także ergonomiczne siedzenia zapewnią wygodę jazdy kierowcy i pasażerom – również tym najmłodszym. Plusem SUV-a Santa Fe jest również bagażnik o pojemności 1470 l, który pomieści wakacyjne bagaże wszystkich podróżujących.

Wygoda podróży to jednak niejedyne co oferuje ten model. Warte wspomnienia są systemy bezpieczeństwa. Ze wszystkimi zapoznać można się na stronie nawrot.hyundai.pl, a ich przedsmak stanowią technologie SmartSense takie jak Asystent jazdy autostradowej czy Asystent unikania kolizji przy parkowaniu tyłem. Samochód wyposażony jest w szereg użytecznych technologii np. bezprzewodowe dublowanie smartfona, oraz usługi Bluelink®. Umożliwiają one sterowanie pojazdem za pomocą smartfona lub poleceń głosowych. Santa Fe jest też jednym z niewielu SUV-ów, które są przyjazne środowisku. Wyposażony jest w zelektryfikowane zespoły napędowe, które gwarantują niższy poziom emisji i wyższą moc. W obniżeniu emisji CO2 i zużycia paliwa pomagają obniżyć zaawansowane układy napędowe Hybrid i Plug-in.

Hyundai Kona – stylowa w każdym szczególe

Dużym zainteresowaniem cieszy się również SUV Kona. Jest to auto wyraziste, oryginalne i niezwykle solidne. Wyróżnia się pięknie prowadzonymi liniami i ciekawą stylistyką nadwozia. Stylowy wygląd Kony łączy się z zaawansowanymi, inteligentnymi technologiami. Odpowiadają one za łączność i bezpieczeństwo podróżujących. Podobnie jak Santa FE Hyundai Kona również wyposażona jest w zelektryfikowany układ napędowy, który pozwala zużywać mniej paliwa zarówno przy dalekodystansowych trasach, jak i poruszaniu się po mieście. Systemy bezpieczeństwa i wspomagania jazdy takie jak asystent podążania na pasie ruchu (LFA), unikania zderzenia z pojazdem w martwym polu (BCA)czy inteligentny tempomat z zatrzymywaniem i ruszaniem sprawiają, że Kona lubiany jest przez rodziny z dziećmi.

Hyundai Tucson – idealny wygląd i osiągi

Hyundai Tucson to model, który swoją premierę miał w 2004 roku. Klasyfikowany jest jako samochód osobowych typu SUV klasy kompaktowej. Od zeszłego roku dostępna jest czwarta, odświeżona generacja tego modelu. Został on zaprojektowany z myślą o globalnych rynkach i potrzebach wymagających kierowców. W porównaniu do swoich poprzedników nowy Hyundai Tucson jest prawdziwą rewolucją. Pochwalić może się większym i szerszym korpusem, bardziej muskularną sylwetką, ostrymi kątami. Od poprzednich generacji nowa Kona różni się jednak nie tylko wyglądem, ale i innowacyjnością. W samochodzie zastosowane są najnowsze rozwiązania technologii cyfrowej. Ich przykładem jest ekran nawigacji o przekątnej 10,25 cala, cyfrowy zestaw wskaźników, konsola centralna, ładowanie bezprzewodowe, system rozpoznawania mowy, usługi łączności Bluelink, zdalnym blokowaniem i odblokowywaniem drzwi, nawigacja po zaparkowaniu. Hyundai Kona proponuje również najszerszą gamę zelektryfikowanych zespołów napędowych. Wybierać można między silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi z układem miękkiej hybrydy, wersją hybrydową oraz hybrydową typu plug-in. Ten model SUV-a dostępny jest również w wersji z tradycyjnym silnikiem benzynowym i wysokoprężnym.