Wskazówki dotyczące zakupu samochodu dla kobiet

0
505

Dla kobiety, która kupuje samochód sama, doświadczenie wypada gdzieś na południe od posiadania kanału korzeniowego na skalę przyjemności. Kobiety kupujące samochody często muszą znosić subtelną – a czasem nie tak subtelną – dyskryminację. Pokazują się im „urocze” samochody. Sprzedawcy omawiają wybór kolorów farb, a nie przebieg gazu. W najgorszym przypadku kobiety są pytane, czy chcą poczekać na przybycie mężów, zanim podejmą wielką decyzję. Jak więc kobieta, która sama kupuje samochód, broni się przed takim zachowaniem? Edukacja. Dowiedz się, co musisz wiedzieć, zanim pójdziesz do salonu.

Najpierw wybierz samochód, który chcesz. Zastanów się, czego szukasz w pojeździe – rozmiar, styl i funkcje. Skorzystaj ze stron internetowych największych producentów samochodów, aby „zbudować” swój wymarzony samochód.

Te programy podadzą Ci nawet cenę naklejki idealnego pojazdu. Możesz zignorować tę cenę podczas prawdziwych negocjacji, ale będziesz miał pojęcie o ogólnym przedziale cenowym pojazdu.

Nadal nie wiesz, co powinieneś kupić? Przejrzyj strony z porównaniami samochodów, takie jak Edmunds i przewodniki NADA, które mogą pomóc w porównywaniu samochodów obok siebie, a także oferują recenzje i przewodniki dotyczące zakupu samochodów.

Po znalezieniu idealnego pojazdu nadszedł czas, aby sprawdzić cenę. Korzystając z Internetu, możesz dowiedzieć się, jaka jest cena faktury sprzedawcy za samochód. Jest to cena, z którą chcesz pracować, ponieważ jest to rzeczywisty koszt sprzedawcy.

Ponadto sprawdź, czy w samochodzie są dostępne zachęty. Mogą to być zachęty, takie jak nisko oprocentowane finansowanie lub zwrot gotówki. Producent może również oferować zachęty dla dystrybutora. Oznacza to, że jeśli dealer sprzedaje określony model, otrzymuje rabat. Oznacza to, że dealer może sprzedawać na fakturze lub poniżej faktury i nadal zarabiać na samochodzie.

Wiele stron internetowych zawiera nawet informacje o rzeczywistych cenach sprzedaży podobnych modeli w Twojej okolicy. Analizując te informacje, będziesz w stanie ustalić rozsądną cenę sprzedaży wybranego samochodu.

Teraz, gdy znalazłeś samochód i wiesz, ile należy rozsądnie zapłacić, udaj się do dealera. Możesz teraz skutecznie negocjować.

Po przyjeździe wyjaśnij sprzedawcy, że dokładnie wiesz, czego chcesz i ile dokładnie jesteś w stanie zapłacić. Krótko mówiąc, negocjacje powinny być bardzo niewielkie. Złóż swoją ofertę i pozostań niezachwiany. Prawdopodobnie pojawi się zwykłe, „muszę sprawdzić u mojego kierownika sprzedaży”.

Jeśli dealer nie osiągnie Twojej ceny – co wiesz, że jest uzasadnione – idź do innego dealera. W niektórych przypadkach możesz nawet zmusić dealerów do licytowania ze sobą. Przy odrobinie pracy domowej i odrobinie wytrwałości w salonie, będziesz mieć lepsze wrażenia z zakupu samochodu.